رویدادها

پاتوق آسمان

دوشنبه 19 فروردین 1392

حالا فکرش را بکن که بروی با دوستانت در آسمان گعده‌بگیری و حرف بزنی و چیزهای خوب یادبگیری و با آدم‌های اهل فرهنگ و هنر و علم و اندیشه آشنا شوی و بحث کنی و سؤالاتت را بپرسی. فکرش را بکن که آسمان پاتوقی شود برای تو و دوستانت. هر وقت می‌خواهید با هم قرار بگذارید، یه زنگ بزنی بهشون و بگی، وعده‌مون، فلان ساعت،‌ آسمان!


پاتوق فرهنگی آسمان

دوشنبه 19 فروردین 1392

آسمان یک پاتوق معمولی و ساده و به قول جماعت ما یک گعده‌گاه صرف نیست، آسمان را وجه فرهنگیش متمایز می‌کند. آدم‌های آسمانی‌ آن‌جا امتیازی است که فقط به پاتوق‌های آسمانی تعلق می‌گیرد. در پاتوق شما مهمان‌های ویژه از قبل دعوت شده‌اند. و یا حداکثر دعوت کردنشان کار خیلی سختی نیست. آسمان پاتوقی است برای کسانی‌ که به وقت‌شان بیش‌تر اهمیت می‌دهند. کسانی که می‌خواهند تجدید دیدارشان با دوستان، بار علمی و معرفتی و فرهنگی هم پیدا کند.

آسمان یک فروشگاه ساده نیست، اگر چه در نگاه اول، وقتی قفسه‌های زیبای کتاب را مقابل چشمانت می‌بینی بیش‌تر همان وجه فروش کتابش به چشمت می‌آید، اما بعد وقتی میز و صندلی‌ها و مبلمان‌هایی که برای کودکان و جوانان در میانه‌ی سالن فروشگاه را می‌بینی، معنای پاتوق فرهنگی بیش‌تر برایت ملموس می‌شود. آسمان یک ساختمان نسبتا وسیع دارد و یک حیاط کوچک که با دیوار شیشه‌ای بزرگ از ساختمان جدا شده است.


فروشگاه کتاب و پاتوق فرهنگی آسمان

دوشنبه 19 فروردین 1392

اشاره‌ای کردم به نیم‌طبقه‌ی دوم که در انتهای سالن فروشگاه ساخته شده‌است. وقتی از پایین طبقه‌ی دوم آسمان را نگاه می‌کنی، غیر از صندلی‌ها به سختی یک تخته‌ی وایت برد چسبیده به دیوار به چشمت می‌خورد. کم‌کم می‌توانی حدس‌هایی بزنی، و وقتی برای رفع کنج‌کاوی‌ات از کلید پرسش کمک می‌گیری، متوجه می‌شوی که حلقه‌های هنری مثل داستان و شعر و کارگاه‌های آموزشی از جمله‌ سیر مطالعه‌ی آثار شهید مطهری و کلاس‌های طب و تغذیه اسلامی‌-ایرانی هویت فرهنگی و معرفتی آسمان را پررنگ تر می‌کند.

آسمان

گشت و گذار در آسمان را همه دوست دارند، از همان دیربازها شوق پرواز داشته‌ایم و آسمان برایمان یک مقصد جذاب و هیجان انگیز بوده است.

Iran